Tanie danie - przepis na wytrawne muffinki ze szpinakiem

Przed wami kolejna część naszego cyklu - Tanie danie. U nas tanio oznacza pysznie! Jeżeli zastanawiasz się jak przygotować szybką, niedrogą i smaczną przekąskę na imprezę lub do meczu czy filmu dla czterech osób, koniecznie zapoznaj się z naszym przepisem na wytrawne babeczki ze szpinakiem. Obiecujemy, że na składniki potrzebne do przygotowanie tej pomysłowej przekąski nie wydasz więcej niż 20 zł. Smacznego! :)


Pyszne wytrawne muffiny ze szpinakiem
Goście za chwilę staną w twoim progu, a twoja lodówka świeci pustkami? Nie masz pojęcia, jaką przekąskę przygotować na seans filmowy w gronie przyjaciół? Spokojnie, mamy dla ciebie świetny pomysł - przygotuj nieziemsko smaczne wytrawne babeczki ze szpinakiem. Wystarczy niecałe 20 zł, a wyczarujesz świetną przekąskę, która zaskakująco szybko zniknie z talerza ;-)
Właściwie nawet nie musisz wychodzić na zakupy, ponieważ większość produktów potrzebnych do przygotowania tanich dań jest zazwyczaj w domu. Zacznij zatem od przeglądu szafek i lodówki - sprawdź, czy znajdują się w nich podstawowe produkty, które powinny być w każdej kuchni.
Do przygotowania wytrawnych muffinek z powyższej listy będziesz potrzebować:
Zobacz również: Zapraszamy do otwartej kuchni Michała Molendy
Przepis na wytrawne babeczki ze szpinakiem
Szafki przejrzane? Czy czegoś w nich brakuje? Tak? Zatem czas na zrobienie listy zakupów. Poniżej znajdziesz spis produktów, których będziesz potrzebować wraz z ich orientacyjnymi cenami.

W zależności od tego gdzie robisz zakupy, ceny poniższych składników mogą być różne. Warto wybierać osiedlowe sklepiki i bazarki, gdzie masz pewność, że wszystko jest świeże i smaczne. Jednak nie należy omijać supermarketów, w nich także znajdziesz dobre produkty w promocyjnych cenach.
Lista zakupów:
- 250 g szpinaku - 3,50 zł,
- ser typu feta — 2,90 zł,
- kostka do pieczenia — 2,30 zł,
- proszek do pieczenia — ok. 1 zł,
- 2 jajka - ok. 1,10 zł.

Razem: 10,80 zł
Tanio jak na przekąskę dla 4 osób, prawda? Dlatego możesz zwiększyć ilość składników o połowę, a wówczas otrzymasz ok. 25 muffinek, a i tak nie wydasz więcej niż 20 zł. Nie sądzisz, że te wytrawne babeczki ze szpinakiem to przekąska idealna? Tanie, smaczne i pożywne — czego chcieć więcej? :-)
Zakupy zrobione? Czas na pieczenie muffinek — zaczynamy!
I pyszna, szybka i tania przekąska gotowa! Smacznego! ;-)


Polecane przez autora:
- Jak zrobić domowe masło klarowane?
- Co jadł Harry Potter? Zaczarowane przepisy z Hogwartu. Cz. 1
- Spaghetti marinara, carbonara czy bolognese? Które wybierzesz?
Ten artykuł ma 4 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze