Co powinny jeść osoby pracujące umysłowo?

Pracujesz umysłowo, w dużym stresie, nie masz czasu na jedzenie w trakcie pracy lub porządne śniadanie przed pracą? Niedobrze, oj niedobrze... Najwyższy czas to zmienić! To co jesz w dużym stopniu wpływa na wydajność twojej pracy oraz na to jak się czujesz w ciągu dnia, jak wyglądasz i oczywiście jaki jest stan twojego zdrowia. Jak widzisz dużo zależy od tego co jesz, dlatego warto wiedzieć, co jeść by czuć się i wyglądać zdrowo oraz, by po wyjściu z pracy nie myśleć o kanapie i telewizorze, ale mieć jeszcze ochotę na spacer, jazdę na rowerze czy chociażby spotkanie z przyjaciółmi.

Ten artykuł ma 6 stron:

Dieta biurowa

Jeżeli pracujesz w biurze, to widzisz czasem, że większość twoich kolegów i koleżanek z pracy stosuje się do schematu: kawa, batonik, kawa, czekolada, znowu kawa, jakaś drożdżówka kupiona po drodze w piekarni, ponownie kawa, a na koniec zupka w proszku, a raz na jakiś czas pizza zamawiana do biura. Znajomo brzmi prawda? Czy i ty przypadkiem nie funkcjonujesz w pracy w ten sposób? Przyznaj się sam przed sobą… Widzisz? Najważniejsze, że odkryłeś problem, a teraz trzeba go rozwiązać.

Kiedyś i moje nawyki żywieniowe były podobne do tych, które opisałam powyżej. Na szczęście zauważyłam problem i znalazłam rozwiązanie – zdrowa, odpowiednia dla mojego trybu życia dieta, planowanie posiłków, więcej wody, a mniej kawy. Poniżej znajdziecie 10 produktów, które koniecznie powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie osób pracujących umysłowo.

Zobacz również: Kuchenne pomysły na wyciągnięcie ręki. Poznajcie smaczne blogi

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Kulinarne inspiracje:

Co dodać do granoli? Pierogi, które zawsze się udają Kulinarna podróż po Włoszech Na czym polega fenomen food trucków? Zloty food trucków Sekrety kuchni gruzińskiej Jak poprawnie wymawiać obcojęzyczne nazwy potraw i napojów? Sekrety kuchni chorwackiej Ocet - jakie są jego rodzaje? Jak wybrać najlepszy? Przez żołądek do... łóżka. Poznaj moc letnich afrodyzjaków Gdzie warto pojechać, żeby dobrze zjeść? Imprezy kulinarne w sierpniu Dlaczego warto jeść owoce granatu? Właściwości granatów Co zawiera karob? Karob - zdrowszy zamiennik kakao Wielkie zalety małych poziomek Właściwości poziomek Sekrety kuchni portugalskiej Patison - z czym się to je? Co zawiera w sobie arbuz? Dlaczego warto jeść arbuzy? Lato na talerzu. Warzywa sezonowe Czas na kukurydzę! Dobroczynne właściwości kiwi